Funkwerk - Dostawca rozwiązań kolejowych
Funkwerk
Funkwerk oferuje „szyte na marę” rozwiązania dla przedsiębiorstw kolejowych, producentów pojazdów, firm przemysłowych i instytucji publicznych i prywatnych na całym świecie. Funkwerk opracowuje profesjonalny sprzęt radiowy dla przedsiębiorstw kolejowych w systemach analogowych i GSM-R, transportu publicznego, śródlądowych dróg wodnych i lotnisk, a także inteligentne elektroniczne systemy bezpieczeństwa do ochrony budynków, placów, nieruchomości i służby zdrowia.
W ofercie znajdują się między innymi:
Radiotelefony ręczne GSM-R seria focX z szeroką gamą akcesoriów:
railfocX shuntfocX dualfocX
Dwusystemowy radiotelefon pociągowy VHF/GSM-R typ MESA 26
Radia kabinowe Funkwerk składają się z jednego lub dwóch urządzeń operacyjnych, słuchawki, radiotelefonów i anteny. Urządzenie operacyjne (HMI) w kabinie lokomotywy służy do sterowania radiostacją kolejową. Wszystkie komponenty są zaprojektowane do stosowania w środowisku kolejowym i spełniają wszystkie wymagane specyfikacje. Optymalny rozmiar wyświetlacza i logiczny układ wszystkich przycisków umożliwiają łatwe korzystanie z cyfrowego i analogowego radia kolejowego podczas jazdy. Funkwerk oferuje różne systemy radiowe (MESA), które różnią się konstrukcją i funkcjonalnością.
Funkwerk ma w swojej ofercie także części zamienne do radiotelefonu pociągowego GSM-R, jak panele sterowania.
Szczegółowych informacji udziela zespół handlowy, adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
RADIOTELEFONY
Radiotelefony ręczne z grupy focX dedykowane są do utrzymania łączności pomiędzy abonentami stacjonarnymi i mobilnymi lub pomiędzy abonentami mobilnymi w radiołączności pociągowej.
Radiotelefony wykorzystuje się następujących typach łączności radiowej:
- W cyfrowych systemach radiowych w radiołączności pociągowej i stacyjnej zgodnie z EIRENE FRS i SRS
- W analogowych systemach radiowych w radiołączności pociągowej zgodnie z UIC 751-3 (pasmo 70 cm)
Radiotelefony focX zostały zaprojektowane z myślą o specyficznych potrzebach europejskich operatorów kolejowych. Spełniają normy ochrony IP65, zabezpieczający obudowę urządzenia przed szkodliwymi skutkami wnikania wody i pyłu. Wyświetlacz antyodblaskowy, typ transfleksyjny, pozwala na dobrą czytelność, także przy bezpośrednim nasłonecznieniu.
Radiotelefon railfocX jest ręcznym
radiotelefonem GSM-R typu OPH
(Opeartional Purpose Handheld).
Radiotelefon shuntfocX jest radiotelefonem OPS,
mającym zastosowanie w radiołączności manewrowej w trybie manewrowych połączeń grupowych lub w trybie punkt-punkt.
(Operational Handheld for Shunting)
Radiotelefon dualfocX/ dualfocXS jest ręcznym radiotelefonem OPS i FM,
działającym w częstotliwościach GSM-R i jednocześnie w trybie bezpośrednim FM 450MHz.
Znajduje zastosowanie tam, gdzie nie ma dostępu do stałej infrastruktury GSM-R.
Każdy radiotelefon wyposażony jest w następujące akcesoria:
- Akumulator 2900 mAh
- Zaczep do paska
- Ładowarka biurkowa
- Antena 450-470 MHz (w modelu dualfocX)
- Instrukcja obsługi
- Płyta CD z dokumentacją użytkownika
Zapytania o dostępność radiotelefonów prosimy przesyłać do działu handlowego, adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
DECT
DECT (Digital Enhanced Cordless Telephony) – system cyfrowej łączności bezprzewodowej na niewielkich odległościach opracowany przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI). Według założeń przystosowany zarówno do transmisji mowy, danych oraz krótkich wiadomości. System DECT stanowi system telefonii bezprzewodowej, który realizuje metodą radiową dostęp do sieci stałych na obszarach dużego natężenia ruchu telekomunikacyjnego takich jak w portach lotniczych, centrach miast czy na stacjach.
System ten złożony jest z ruchomych stacji , które komunikują się ze stacjami bazowymi. Zawiera również stały blok, który odpowiedzialny jest za sterowanie stacjami bazowymi, z nim natomiast współpracuje baza danych, wszystko po to aby sprawnie zarządzać połączeniami użytkowników.
W wersji podstawowej DECT wykorzystuje 10 kanałów radiowych w zakresie częstotliwości 1880 do 1900 MHZ. Dzięki zwielokrotnieniu czasowym w jednym kanale może być jednocześnie transmitowanych do 12 niezależnych rozmów telefonicznych lub innych sygnałów cyfrowych.
W standardzie DECT stosuje się 10 częstotliwości nośnych na których dokonuje się transmisji z dostępem TDMA za pomocą 25 szczelin czasowych w trybie dupleksowym, polegającym na kolejnym przesyłaniu w obie strony ramek na pojedyncze częstotliwości nośnej.
TSS – TETRA Secury Server